• Lyžiarsky výcvik na Táľoch

     • Súkromná stredná odborná škola hutnícka ŽP so svojimi prvákmi  v dňoch 11. 2. – 15. 2. 2019 absolvovala zimný výcvikový kurz. Hostilo nás lyžiarske stredisko na Táľoch. Traja inštruktori lyžovania a dvaja snowboardingu sa venovali 37 žiakom našej školy, ktorí boli na rôznych úrovniach lyžiarskych schopností. Od skúsených lyžiarov až po úplných začiatočníkov či už na lyžiach alebo na snowboarde. Výborné počasie s vynikajúcimi podmienkami na lyžovanie striedala vždy perfektne upravená zjazdovka. Pobyt nám spríjemňoval starostlivý personál celého strediska ale aj veľmi chutná strava. Ubytovaní sme boli na hoteli Golf, odkiaľ nás každý deň vozil Skibus na stredisko a späť. Rovnako aj raňajky a večere sme mali na hoteli a v reštaurácii Stodola priamo v lyžiarskom stredisku sme obedovali. V utorok popoludní sme strávili v rámci regenerácie v bazéne a saune na hoteli Stupka. Posledný deň výcviku všetci, konkrétne aj tí, ktorí prvý krát stáli na lyžiach alebo snowboarde, zjazdili aj náročnejší svah a žiaci, ktorí naopak lyžovať vedeli si zdokonalili carwingový oblúk. Celý pobyt si žiaci spestrovali rôznymi aktivitami, hrami, prechádzkami a vzájomne sa spoznali jednotlivé triedy.

      Môžeme skonštatovať, že tohtoročný lyžiarsky kurz dopadol vynikajúco zo všetkých pohľadov. Vďaka patrí všetkým...

      Do galérie Lyžiarsky výcvik na Táľoch 11. - 15.02.2019 boli pridané fotografie.

     • Prezentácia elektrotechnických firiem 12.2.2019

     • Dňa 12. februára 2019 sa uskutočnila prezentácia firiem zaoberajúcich sa výrobou a distribúciou elektrotechnických prístrojov a zariadení, ručného náradia a LED svietidiel pre žiakov z III.B triedy.

      Predstavila sa im firma EATON, ktorej výrobný program tvoria prístroje na ovládanie a istenie elektro-motorov, PLC automaty, rôzne druhy spínacích, ovládacích a signalizačných prvkov. Svoju prezentáciu mala aj firma KNIPEX vyrábajúca ručné náradie, ktoré si žiaci mali možnosť aj vyskúšať. V závere sa prestavil slovenský výrobca LED svietidiel InLED.

      Žiaci prejavili záujem o prednášanú problematiku, keďže tieto prístroje sú priamo témou ich odborných predmetov. K sledovaniu odborného výkladu boli žiaci motivovaní cenami, ktoré dostali po správnom zodpovedaní otázok z danej problematiky. Škola získala množstvo nových materiálov o výrobkoch a aktivitách prezentovaných firiem.

      Do galérie Prezentácia elektrotechnických firiem 12.2.2019 boli pridané fotografie.

     • Prezentácia MTF STU v Trnave

     • Školu, jej odbory a možnosti štúdia ako aj vedeckovýskumnú činnosti prišli predstaviť Ing. Ivan Buranský, PhD. a doc. Ing. Ladislav Morovič, PhD. 

      Do galérie prezentácia MTF STU v Trnave boli pridané fotografie.

     • Chutne, pestro, zdravo - Deň zdravej výživy očami žiakov

     • Dňa 31.1.2019 sme mali na škole okrem odovzdávania polročného vysvedčenia aj program ktorý sa zameriaval na zdravú výživu. Preto sme si tento deň pomenovali ako Deň zdravej výživy. Do tohto programu sa nám zapojilo šesť tried, v ktorých žiaci pripravili zdravé a nevarené jedlá podľa ich predstáv a chutí. V triedach prebiehala úzka spolupráca, každý sa snažil ohromiť porotu nielen chuťou, ale aj v niektorých prípadoch aj veľmi zaujímavým výzorom. Osobne musím povedať, že v niektorých triedach naozaj zapojili fantáziu a aj sa im podarilo urobiť z jedla zaujímavé umelecké dielo. Pri rozhodovaní nám dali skutočne zabrať, ale nakoniec sa na prvých troch miestach umiestnili tí čo do toho dali naozaj svoju snahu a vedomosti a to boli tieto triedy: na prvom mieste I.A, na druhom mieste III.A a na treťom mieste skončila II.B.

      Do galérie Deň zdravej výživy 31.1.2019 boli pridané fotografie.

     • Majstrovstvá sveta juniorov a mládeže v biatlone OSRBLIE 2019

     • Dňa 28.januára 2019 sa triedy II.B, III.B a časť triedy III.A zúčastnila jedného úžasného preteku. Síce len ako diváci, no s veľkým elánom. Priestor medzi pretekmi strávili vo FANY zóne, kde sa zúčastnili súťaže medzi fanúšikmi tohto prekrásneho športu. Najšikovnejšie družstvo postavila trieda II.B z našej školy. Súťažiaci A. Juhaniak, J. Kováčik, K. Kvak, B. Matovič pre svoju triedu vyhrali jazdu čiernohronskou železničkou.Samozrejme potom šup povzbudzovať našich reprezentantov a fotiť sa s maskotom...

      Prekrásna zasnežená akcia...

      a výsledky ?https://osrblie2019.biathlon.sk/sk

     • Krajské kolo v stolnom tenise

     • Dňa 29. 1. 2019 sa v Lučenci uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise. Naši chlapci po úspešnom okresnom kole postúpili na túto súťaž. Zúčastnilo sa osem najlepších družstiev z celého banskobystrického kraja. Chlapci bojovali najlepšie ako vedeli v každom zápase, ale kvalita súperov bola jednoznačne na vyššej úrovni. Aj keď sa im nepodarilo zaznamenať lepší výsledok a umiestnenie, odchádzali s dobrým pocitom, že si mali možnosť zahrať stolný tenis s ligovými profesionálmi, čo nieje na škodu do budúcna. Školu reprezentovali: Dominik Šmiheľ, Dávid Štubniak a Vratko Tomek z III.A a Jakub Hazucha z I.B. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy...

     • Olympiáda z nemeckého jazyka

     • Opäť veľká radosť pre nás!!! Dňa 17.1.2019 nás reprezentoval MIRKO ČUNDERLÍK, žiak IV.B triedy, v okresnom kole Olympiády z nemeckého jazyka. ZÍSKAL 1.MIESTO!!! Postupuje do krajského kola. Gratulujeme Mirko a budeme ti držať palce aj v ďalšom kole. 

     • Olympiáda z anglického jazyka

     • Dňa 16.1.2019 nás reprezentoval Maroš Benda, žiak III.B triedy, v okresnom kole Olympiády z anglického jazyka. Umiestnil  sa na krásnom 2. mieste. Gratulujeme Maroš a ďakujeme za reprezentáciu. Sme radi, že naši žiaci sú zruční nielen v odborných predmetoch, ale dosahujú vynikajúce výsledky aj v cudzom jazyku.

     • Stolný tenis

     • 10. 1. 2019 sa konalo okresné kolo v stolnom tenise, kde sa zúčastnila aj naša škola. Pri účasti troch škôl z celého okresu chlapci ukončili turnaj víťazne a následne postúpili na krajské kolo do Krupiny. Reprezentovali nás Michal Caban, Dominik Šmiheľ a Dávid Štubniak všetci z III.A a z I.B Jakub Hazucha. Chlapci gratulujeme a držíme palce na kraji. Ďakujeme za reprezentáciu...

     • Vianočný punč

     • Žiacka školská rada v spolupráci so žiackou školskou radou SG ŽP rozvoňala v posledných predvianočných dňoch priestory škôl vianočným punčom. Výťažok z predaja vianočného punču za dobrovoľný príspevok bude venovaný detskému domovu vo Valaskej. Ďakujeme organizátorom a najmä dobrovoľným darcom, ktorí podporili Ježiška pre deti v detskom domove.