• U nás sa začína budúcnosť Vašich detí.......
     • U nás sa začína budúcnosť Vašich detí.......

     •                 SSOŠH ŽP dňa 30.1.2018 zorganizovala Deň otvorených dverí (DOD). Príjemne nás prekvapil veľký záujem o školu zo strany rodičov aj deviatakov. Školu navštívilo okolo 110 žiakov ZŠ a s nimi asi 20 rodičov prevažne z okolia, ale aj zo vzdialenejších častí Slovenska -z Turčianskych Teplíc, Martina, Žiliny, Rimavskej Soboty...

                      So záujmom si prezreli odborné učebne, dielne odborného výcviku, internátu ako aj priestory telocvične a posilňovne. Nadchla ich najmä učebňa programovania CNC strojov, pneumatiky, hydrauliky, metrológie.

                     Čo dodať na záver? Sme presvedčení, že verejná prezentácia dokáže veľa. Takto sa deviatakom ľahšie nájde odpoveď na otázku: „ Už si sa rozhodol? „

      Ďakujeme za návštevu.

       

                                                                                        VP SSOŠH ŽP Mgr. Kvačkajová Danica

    • Lyžiarsky výcvik.....
     • Lyžiarsky výcvik.....

     • Lyžiarsky výcvik SSOŠH ŽP

                  Prvý mesiac v roku „január“ je už tradične časom, kedy sa naši žiaci prvých ročníkov „Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarni Podbrezová“ zúčastňujú lyžiarskeho výcviku. Ani tento rok to nebolo inak.

                  V dňoch od 15. 1. – 19. 1. 2018 žiaci z I.A, I.B a I.C triedy spolu s učiteľkami a inštruktorom snowboardu zavítali opäť do strediska SKI Resort Tále. Po základnom rozdelení podľa lyžiarskych zručností sa vytvorili dve lyžiarske a jedno snowboardové družstvo. Počasie sa rozhodlo, že nám ukáže všetky svoje tváre, a tak sme si zažili sneženie, hustú hmlu ale aj pekné počasie. V priebehu týždňa sa nám podarilo absolvovať všetky plánované činnosti vďaka čomu sa niektorí naučili lyžovať či snowboardovať a ostatní si zdokonalili lyžiarske štýly. Najväčší pokrok zaznamenali tí žiaci, ktorí sa v pondelok učili prví krát lyžovať a v piatok zlyžovali aj náročnejšiu zjazdovku. To isté platí aj pri snowboardistoch. Ubytovanie a stravovanie sme mali zabezpečené v hoteli Golf a v reštaurácii Stodola. Neprekvapila nás starostlivosť personálu a výborná strava. Dokonca sme jedno popoludnie strávili v rámci regenerácie v bazéne a saune na hoteli Stupka. Príjemnú spoločnosť na celom kurze nám robili žiaci a učitelia zo Súkromného Gymnázia ŽP, ktorí absolvovali lyžiarsky kurz spolu s našou školou. Žiaci mali možnosť sa spolu zoznámiť a tráviť spoločné chvíle či na svahu tak aj na hoteli.

                  Myslím, že z tohtoročného lyžiarskeho si odnášame ako žiaci tak aj učitelia množstvo zážitkov a príjemný pocit.

      Mgr. Janka Ličáková

    • Na "nultú" hodinu školským autobusom.......
     • Na "nultú" hodinu školským autobusom.......

     • Školský autobus" Od 1.2.2018 bude školský autobus premávať aj: - na nultú hodinu s odchodom o 6.25 hod z hlavnej vlakovej stanice v Brezne (trasa: Brezno, vlaková stanica - Valaská - škola), - po 6. hodine s odchodom spod školy o 13.25 hod (trasa: škola - Chvatimech - Valaská - Brezno, vlaková stanica). Na nultú hodinu bude premávať kapacitne menší autobus. V prípade potreby bude doplnený ďalší.

     • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.........

     • 30. január 2018 

      Tešia sa na Vás žiaci študujúci v odboroch hutník operátor, mechanik elektrotechnik, mechanik mechatronik, mechanik strojov a zariadení a obrábač kovov. 

      Ukážeme vám,

      kde sa učíme,

      kde praxujeme,

      čo sa v jednotlivých odoboroch vyučuje,

      kde oddychujeme cez prestávky

      a aký je náš jeden bežný vyučovací deň. 

    • POZOR...... POZOR.........
     • POZOR...... POZOR.........

     • Od 15. januára 2018 nastáva zmena zvonenia......