• Okresné kolo žiakov SŠ v stolnom tenise

• Žiaci SSŠ ŽP úspešne reprezentovali školu na okresnom kole v stolnom tenise, ktoré sa konalo 18. februára 2020 v Gymnáziu Jána Chalupku Brezno. Družstvo v zložení Jakub Hazucha, Andrej Kuvik, David Štubniak a Adam Valašťan si vybojovalo víťazstvom v súťaži postup na krajské kolo. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce športového zápolenia.

• Kraj v bedmintone

• Michal Caban a Roland Galčík si po postupe z okresné kola zmerali sily so žiakmi SŠ na krajskom kole vo Zvolene. Nepatrili medzi favoritov ale mali možnosť hrať proti reprezentantom v tomto športe. Aj keď neboli veľmi úspešní a skončili na takmer chvoste rebríčka, zobrali to športovo. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Prehra o jeden kôš...

• V regionálnom kole v basketbale chlapcov sa stretli 4.2.2020 stredoškoláci v telocvični našej SSŠ ŽP. Finálový zápas sme odohrali proti chlapcom z Gymnázia Martina Kukučína z Revúcej. Zápas sa hral na štyri štvrtiny po 6 minút. Od začiatku to bol súboj o každú jednu loptu a každý jeden kôš. Po záverečnom hvizde rozhodcov domov odchádzal spokojnejší náš súper z Revúckeho gymnázia, ktorému sme podľahli len o jeden kôš 14:12. Chlapcom z našej Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová ďakujeme za reprezentáciu a súperovi držíme palce v krajskom kole. Do krajského kola postúpili bez boja aj naše dievčatá, pretože súperky z Revúcej na zápas nepricestovali.

Do galérie Regionálne kolo v basketbale (04.02.2020) boli pridané fotografie.

• Okresné kolo vo florbale

• Dňa 29.1.2020 sa naši žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová zúčastnili okresného kola vo florbale. Výber dievčat gymnázia začal turnaj dramaticky remízou s Gymnáziom J.CH., ale nakoniec sa im podarilo dva zápasy vyhrať, a to nad Strednou odbornou školou techniky a služieb a nad Súkromnou strednou odbornou školou pedagogickou EBG. O víťazovi malo rozhodnúť rozdiel skóre medzi našimi dievčatami a Gymnáziom J.CH. Zvíťaziť v turnaji a postúpiť na regionálne kolo sa nakoniec podarilo našim dievčatám. Blahoželáme k 1. miestu.
            Podobne vyrovnaný turnaj bol aj v kategórii chlapcov. Tentoraz sa viac šťastia usmialo na Hotelovú akadémiu, ktorá zvíťazila, druhé miesto si vybojovali chlapci z Gymnázia J.CH. a bronz za tretie miesto sa ušlo našim chlapcom. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a dievčatám držíme palce v regionálnom kole, ktoré sa uskutoční v Revúcej.