• Ďalší vynikajúci výsledok v školskom futsale!

• Chlapci našej SSŠ ŽP dokázali zvíťaziť v silne obsadenom turnaji na Majstrovstvách kraja, ktoré sa konali v utorok 18.2.2020 v Detvianskej športovej hale. Turnaja sa zúčastnilo 6 víťazných družstiev z regiónov a do celoslovenského finále mohol postúpiť iba víťaz. Hralo sa v dvoch základných skupinách po tri družstvá, z toho prvý dvaja postúpili do semifinále a hrali na kríž víťaz A skupiny proti druhému z B skupiny a naopak, víťaz B skupiny proti druhému z A skupiny. Pričom víťazi semifinále postúpili do finále a porazení hrali o 3. miesto. Skupinu sa nám podarilo vyhrať, porazili sme postupne obidvoch súperov, najprv domácu Detvu 1:5 a neskôr aj silné Gymnázium A. Sládkoviča z BB 4:3. V semifinále sme sa stretli s družstvom Gymnázium Žiar nad Hronom, ktorých sme porazili 5:2. Keďže v druhom semifinále  vyhrali gymnazisti  A. Sládkoviča z BB nad futsalistami z Kremničky 6:3, vo finále sme po druhýkrát nastúpili proti ťažkému súperovi. Predpokladal sa ťažký súboj, pretože pri našej výhre v skupine sme dva razy museli súpera doťahovať, keďže vyhrával 2:1 a 3:2, no priebeh finále bol  iný. Od začiatku sme na detvianskej palubovke dominovali a súperovi sme ušli až na 4:1. V závere sme inkasovali ešte jeden gól, ale celkových 4:2 , víťazstvo s turnaji bez porážky a postup na Majstrovstvá SR bolo sladkých. Ďakujeme chlapcom za krásny prístup a bojovnosť a blahoželáme k úspechu!

• Okresné kolo žiakov SŠ v stolnom tenise

• Žiaci SSŠ ŽP úspešne reprezentovali školu na okresnom kole v stolnom tenise, ktoré sa konalo 18. februára 2020 v Gymnáziu Jána Chalupku Brezno. Družstvo v zložení Jakub Hazucha, Andrej Kuvik, David Štubniak a Adam Valašťan si vybojovalo víťazstvom v súťaži postup na krajské kolo. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce športového zápolenia.

• Kraj v bedmintone

• Michal Caban a Roland Galčík si po postupe z okresné kola zmerali sily so žiakmi SŠ na krajskom kole vo Zvolene. Nepatrili medzi favoritov ale mali možnosť hrať proti reprezentantom v tomto športe. Aj keď neboli veľmi úspešní a skončili na takmer chvoste rebríčka, zobrali to športovo. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Prehra o jeden kôš...

• V regionálnom kole v basketbale chlapcov sa stretli 4.2.2020 stredoškoláci v telocvični našej SSŠ ŽP. Finálový zápas sme odohrali proti chlapcom z Gymnázia Martina Kukučína z Revúcej. Zápas sa hral na štyri štvrtiny po 6 minút. Od začiatku to bol súboj o každú jednu loptu a každý jeden kôš. Po záverečnom hvizde rozhodcov domov odchádzal spokojnejší náš súper z Revúckeho gymnázia, ktorému sme podľahli len o jeden kôš 14:12. Chlapcom z našej Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová ďakujeme za reprezentáciu a súperovi držíme palce v krajskom kole. Do krajského kola postúpili bez boja aj naše dievčatá, pretože súperky z Revúcej na zápas nepricestovali.

Do galérie Regionálne kolo v basketbale (04.02.2020) boli pridané fotografie.

• Okresné kolo vo florbale

• Dňa 29.1.2020 sa naši žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová zúčastnili okresného kola vo florbale. Výber dievčat gymnázia začal turnaj dramaticky remízou s Gymnáziom J.CH., ale nakoniec sa im podarilo dva zápasy vyhrať, a to nad Strednou odbornou školou techniky a služieb a nad Súkromnou strednou odbornou školou pedagogickou EBG. O víťazovi malo rozhodnúť rozdiel skóre medzi našimi dievčatami a Gymnáziom J.CH. Zvíťaziť v turnaji a postúpiť na regionálne kolo sa nakoniec podarilo našim dievčatám. Blahoželáme k 1. miestu.
            Podobne vyrovnaný turnaj bol aj v kategórii chlapcov. Tentoraz sa viac šťastia usmialo na Hotelovú akadémiu, ktorá zvíťazila, druhé miesto si vybojovali chlapci z Gymnázia J.CH. a bronz za tretie miesto sa ušlo našim chlapcom. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a dievčatám držíme palce v regionálnom kole, ktoré sa uskutoční v Revúcej.