• Strojárska olympiáda 2016/2017 – X. ročník na SSOŠH ŽP

• Rozvíjajúci sa strojársky priemysel na Slovensku pociťuje nedostatok pracovných síl v oblasti technicky vzdelanej mládeže, čo zabezpečuje mladým ľuďom dobrú perspektívu v ich uplatnení v zamestnaní. Otváraniu technických obzorov pomohla aj táto strojárska olympiáda, na ktorej sa dňa 19.01.2017 zúčastnili študenti IV.C , odboru mechanik mechatronik. Študenti sa zapojili do riešenia strojárskej olympiády, ktorú organizuje strojnícka fakulta STU Bratislava. Po registrácií na stránke fakulty STU, študenti riešili náročné on-line testy. Testy boli sústredené na oblasti matematiky, fyziky a všeobecného strojníctva. .Olympiáda ukázala, že technika nie je nudná, práve naopak, je úžasná, podnetná, zaujímavá... že technické odbory majú perspektívu životného naplnenia - perspektívu dobrého zamestnania.                         Ing.Pôbiš

• Krajské majstrovstvá stredných škôl vo futsale

• Naša Súkromná stredná odborná škola hutnícka Železiarne Podbrezová sa zúčastnila 13.12.2016 krajského kola vo futsale stredných škôl v Detve, kde sme sa prebojovali po víťazstvách v okresnom a regionálnom kole. Naši žiaci sa stretli v skupine so školami zo Zvolena a Žiaru nad Hronom, keď po remíze 1:1 a víťazstve 4:1 sme sa jednoznačne prebojovali do semifinále. V semifinále sme vyhrali nad Gymnáziom Tajovského Banská Bystrica 2:0 a vo finále sme sa stretli s večným rivalom so Športovým gymnáziom Banská Bystrica. Po skvelom zápase a našom vynikajúcom výkone sme žiaľ prehrali 1:0 a trošku sklamaní sme skončili na 2. mieste. Chlapcom gratulujem k skvelým výkonom a ďakujem za dôstojnú reprezentáciu našej školy, keď sme na turnaji ukázali, že máme kvalitnú mládež a aj dobre vychovanú.

Krajské majstrovstvá stredných škôl vo futsale - Obrázok 1

• ÚSPEŠNÉ KRAJSKÉ KOLO SÚŤAŽE ZENIT

• Už tradične sa naša Súkromná stredná odborná škola hutnícka, Železiarne Podbrezová zapojila do 18. ročníka strojárskej  súťaže ZENIT. Zenit, je symbolom dosiahnutia vrcholových vedomostí a zručností žiakov stredných škôl. Túto súťaž organizujú jednotlivé školy pod záštitou, Štátneho inštitútu odborného vzdelávania na Slovensku. Do krajského kola postupujú najlepší jednotlivci, ktorí sa presadili a postúpili zo školských kôl.  Súťaž medzi deviatimi strednými odbornými školami Banskobystrického kraja sa konala 30. novembra 2016 na Strednej odbornej škole techniky a služieb v Brezne.  Súťažilo sa v štyroch kategóriách. Kategória A – žiaci stredných priemyselných škôl,  kategória B1 – žiaci študijných a učebných odborov, zameraných na strojové obrábanie kovov, kategória B2 – žiaci študijných a učebných odborov, zameraných na ručné spracovanie kovov a kategória C – žiaci študijných a učebných odborov, zameraných na programovanie CNC strojov. Našu školu reprezentovali žiaci druhého a tretieho ročníka  odboru mechanik strojov a zariadení, Marek Banas a Dávid Dzimko. V odbore obrábač kovov, žiaci tretieho ročníka Martin Majerník, Peter Kurák a Denis Zaplatílek. V tohtoročnom 1. ročníku novej  kategórie C, obsadil Peter Kurák pekné druhé miesto. V B1 kategórii sa na prvom mieste umiestnil Denis Zaplatílek, čím postupuje do ďalšieho kola a bude nás tak reprezentovať na celoslovenskom kole v Novom Meste nad Váhom. Všetkým našim súťažiacim žiakom ďakujeme za šírenie dobrého mena našej školy. Poďakovanie patrí aj učiteľom a majstrom OV, ktorí ich na súťaž kvalitne a dobre pripravili. Denisovi držíme palce, aby dosiahol čo najlepšie  umiestnenie v rámci celoslovenského kola súťaže ZENIT. O jeho dosiahnutých výsledkoch, Vás budeme informovať.