• Ak chcete o našej škole vedieť viac, napíšte nám, alebo nás osobne navštívte.
        Na Vaše otázky radi odpovieme, či už prostredníctvom on-line formulára alebo pri osobnom stretnutí.
      • Nové rovnošaty

• Pohodlný strih, príjemné materiály - to sú naše nové rovnošaty!
    • Povinnosti rodiča súvisiace s pandemickou situáciou

a) Rodič zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických  opatrení pri prechode žiaka do školy a pri odchode žiaka zo školy (prekrytie horných dýchacích ciest vhodne zvolenými  osobnými  ochrannými  pomôckami  v súlade   s   aktuálne   platnými  opatreniami   Úradu  verejného   zdravotníctva  SR, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR).

b) Rodič zabezpečí pre žiaka každý deň minimálne dve rúška (náhradné musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazove vreckovky.

c) Rodič elektronicky cez aplikáciu EduPage predkladá pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

d) Rodič môže svojim rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť ospravedlnenku od ošetrujúceho lekára, v opačnom prípade pôjde o neospravedlnenú neprítomnosť, ktorá môže mať za následok zníženú známku zo správania prípadne nutnosť vykonať komisionálne skúšky.

e) V prípade,  že je u žiaka podozrenie na COVID-19 (bol v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na COVID-19), rodič bezodkladne o tejto situácii informuje triedneho učiteľa alebo riaditeľa školy, aby mohli prijať sprísnené hygienicko-epidemiologické opatrenia. Povinnosťou rodiča je aj bezodkladne nahlásenie karantény škole, ak bola žiakovi nariadená všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym úradom verejného  zdravotníctva. Za týchto podmienok  nemôže žiak navštevovať školu.

f) V prípade, že je u žiaka potvrdene ochorenie na COVID-19, rodič bezodkladne o tejto situácii  informuje  triedneho  učiteľa  alebo  riaditeľa školy,  aby  mohli  byť  obratom identifikovane úzke kontakty žiaka za 2 dni pred jeho testovaním.

Rodičom odporúčame predložiť prostredníctvom aplikácie Edupage prípadne písomne Oznámenie o výnimke z karantény.

Riaditeľ tak v prípade potvrdeného pozitívneho prípadu na ochorenie COVID-19 bude môcť v záujme ochrany zdravia neprekonaných a nezaočkovaných žiakov ich požiadať, aby čo najrýchlejšie opustili priestory školy, no zároveň uplatni výnimku z karantény na tých žiakov, ktorých sa týka.

• Podmienky vstupu cudzích osôb do priestorov školy

• Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa. Pred vstupom je osoba povinná vypísať písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy a žiaka.
      • Na komunikáciu externých osôb so školou počas úradných (stránkových) hodín odporúčame využívať distančný spôsob komunikácie (písomný, maily a pod.), prezenčný spôsob komunikácie je možný len so súhlasom riaditeľa školy za vyššie uvedených podmienok.

• Školský autobus

• Škola žiakom ponúka

• moderný Školský vzdelávací program,
                                • bezplatné vzdelávanie,
                                • štúdium prepojené s praxou,
                                • od prvého ročníka systém duálneho vzdelávania založený na zmluvnom vzťahu medzi zamestnávateľom a žiakom,
                                • kvalifikovaný pedagogický zbor,
                                • moderné metódy vzdelávania,
                                • mesačné podnikové štipendium do 100 €,
                                • odmenu za produktívnu prácu v rámci platnej legislatívy,
                                • bezplatný prístup na optický internet, WiFi sieť,
                                • nadštandardné materiálne podmienky: moderné počítačové učebne, multimediálne učebne, učebňu programovania CNC strojov, učebňu metrológie, učebňu pneumatiky, hydrauliky a mechatroniky i ďalšie odborné učebne a laboratóriá,
                                • oddychovú zónu s automatmi na doplnkový tovar,
                                • bezplatne v každom ročníku školskú rovnošatu šitú na mieru (dvoje nohavíc, kravata, dve košele, sveter), na praktické vyučovanie pracovný odev (monterková súprava, tričko a čiapka), pracovnú obuv a ostatné osobné ochranné pomôcky,
                                • bezplatne školský autobus,
                                • možnosť získania zváračského preukazu s oprávnením v rozsahu základného kurzu zvárania,
                                • možnosť ubytovania v modernom školskom internáte (kuchynka, automatická práčka, telocvičňa, ihrisko s umelou trávou, posilňovňa, klubovňa, WiFi sieť),
                                • záujmovú činnosť pre vlastný odborný rast,
                                • zvýhodnená možnosť získania vodičského oprávnenia skupiny B a C,
                                • výmenné pobyty, exkurzie a kultúrne akcie,
                                • zriaďovateľ školy Železiarne Podbrezová a. s. absolventom školy garantujú prijatie do zamestnania a ďalšie vzdelávanie s výhodným štipendijným programom.
                              • Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
                                komunikujem so serverom, počkajte prosím
                              • Kalendár

• Projekty